Najbardziej udane reklamy Microsoftu

Microsoft był kiedyś znany z nudnych reklamach z panami w garniturach. Sam Windows był także postrzegany w ten sposób, czego oczywiście nie omieszkał wyśmiać Apple w swoich reklamach z cyklu „Get a Mac”. Teraz Microsoft próbuje zmienić swój wizerunek na nowoczesny, a produkty promować jako stworzone z myślą o młodych klientach. Poniżej przedstawiam kilka najlepszych reklam, które Microsoft ostatnio opublikował.

Na początek reklama będąca odwetem za reklamy Apple’a. Przedstawia Asusa Vivo Tab Smart i najnowszego iPada. Microsoft wyśmiewa Siri, która co chwila stwierdza, że tego czy innego nie potrafi. Oczywiście tablet z Windows 8 w reklamie potrafi wszystko. I do tego jest tańszy. iPadowi pozostaje granie pałeczkami w Garageband.

Kolejna reklama to najnowszy twór prezentujący Office 365. Reklama pokazuje rozmowę ojca z synem, który rozbił samochód. Syn wybiera się do collage’u, więc rodzice sprezentowali mu laptop z Office 365, aby mógł tworzyć i dzielić się swoimi rzeczami. Ważnymi rzeczami, nie filmikami skaczących z dachu ludzi. Postacie w reklamie mówią mało, natomiast ukazane są ich myśli, które uzupełniają dialogi lub… zupełnie im zaprzeczają. Zupełnie jak rozmowa z ojcem.

Ostatnia reklama to chyba moja ulubiona. Idealnie trafia w sedno całego konfliktu. Rzecz dzieje się na ślubie. Jeden z gości robi zdjęcie swoim Samsungiem Galaxy. Nie spodobało się to brodatemu panu z iPhonem, który dość uszczypliwie zwraca mu uwagę, aby zabrał swój olbrzymi telefon. Następuje wymiana zdań typowa dla fanboyów obu telefonów. Kłótnia kończy się przesłaniem SBeam’em zdjęcia między dwoma Samsungami. Jednak to nie koniec…

Jako dodatek dorzucam trzy dość dziwne reklamy z Azji. Prezentują różne zalety systemu Windows. Kolejno: „Siła dotyku”, „Piękny i szybki” oraz „Wielozadaniowość”. Początek każdej z nich wydaje się dziwny, a zakończenie jest zaskakujące i… śmieszne (choć nietypowe).

Przyznacie, że dość nietypowy pomysł na reklamę? 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s