Pizzaportal.pl – aplikacja świata kart płatniczych

Wiele razy zapewne zdarzyło Wam się zamawiać jedzenie na telefon. Bywa jednak taki moment kiedy to nie tylko w żołądku pustka… ale także w portfelu. A przecież jakoś za pizzę trzeba zapłacić. Tu z pomocą przychodzi aplikacja na Androida PizzaPortal.pl.

2013-05-21 14.33.32Aplikacja jest podpięta do systemu PizzaPortal (istnieje także możliwość skorzystania z usługi przez przeglądarkę), który zrzesza różne restauracje oraz udostępnia klientowi możliwość płacenia kartą przez internet. Restauracji działających z usługą jest całkiem sporo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Aplikacja jest dosyć nowa, ale to nie znaczy, że jest niedopracowana. Wbrew opiniom w sklepie Play, moje wrażenia z użytkowania aplikacji są bardzo dobre. Nie uświadczyłem żadnych nieoczekiwanych zamknięć czy przycięć. A teraz do rzeczy. Jak to działa?

2013-05-21 14.54.55Po odpaleniu aplikacji ukazuje nam się ekran, na którym podajemy adres dostawy 2013-05-21 14.34.57jedzenia. Następnie wyświetlane są restauracje, które realizują zamówienia na nasz adres. Restauracje możemy przeglądać także w kategoriach (Sushi, Pizza itd.). Po wybraniu restauracji możemy przeglądać menu restauracji, które także podzielone jest na odpowiednie kategorie (Pizza, Sosy, Makarony itd.). W dolnej części ekranu widzimy koszt naszego zamówienie, a także po przesunięciu belki do góry, zamawiane jedzenie. Możemy oczywiście w każdej chwili usunąć coś z koszyka. Aplikacja oferuje także możliwość dostosowania zamówienia do indywidualnych potrzeb. Posługując się przykładem pizzy, możemy 2013-05-21 14.44.07wybrać rozmiar (przy każdym widzimy cenę), dodatki, które możemy dowolnie usuwać i dodawać. Z tak skomponowanym zamówienie przechodzimy do kasy, 2013-05-21 14.44.28gdzie mamy możliwość wyboru sposobu dostawy (dowóz lub odbiór własny), sposobu płatności (możemy oczywiście także zapłacić gotówką przy odbiorze), miejsce na ewentualny kod promocyjny. Możemy rzucić okiem na nasze zamówienie czy wszystko się zgadza i klikamy Zamów. Aplikacja pokaże nam kod zamówienia, a po kilku sekundach ukaże się także czas realizacji. Czas ten jest wybierany przez obsługę restauracji, z której zamawiamy i zależny jest od wielkości zamówienia oraz sposobu dostawy. Co przydatne, zegar cały czas odlicza, więc możemy przez trudu sprawdzić ile jeszcze musimy czekać na upragnione jedzenie 🙂

Aplikacja do pobranie z Google Play.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s