Świetne aplikacje na Android część 2

Ponieważ trochę już czasu minęło od ostatniej recenzji aplikacji, a obiecałem, że coś się pojawi oto i jest. Zestawienie będzie trochę o tym czego szukacie na moim blogu, a nie zawsze znajdujecie 😉

Muzyka

Program do rozpoznawania muzyki

Najlepszym moim zdaniem jest w tej chwili SoundHound. deviceWystępuje w wersji płatnej i darmowej, przy czym ta ostatnia chyba teraz niczym nie różni się od pełnej. Program bardzo intuicyjny, szybki i dokładny. Znajduje prawie wszystkie piosenki, można je odtworzyć bezpośrednio w aplikacji, zobaczyć teledysk lub zaśpiewać, bo wyświetla słowa. Oprócz tego możemy zobaczyć informacje o artyście, dodać go do ulubionych lub zobaczyć podobnych. A najlepsze w tej aplikacji jest to, że aby znaleźć piosenkę program nie potrzebuje do tego muzyki. Możemy, bowiem ją sami zaśpiewać albo nawet zanucić. Oprócz tego możemy powiedzieć albo wpisać tytuł lub wykonawcę.

Odtwarzacz muzyczny

W markecie tak naprawdę królują trzy takowe. PowerAMP, Music PlayerPro i Winamp, z czego device2ten pierwszy jest najlepszy z najlepszych. Posiada wszystkie funkcje jakie kiedykolwiek wymyślono (chyba). Można poczytać opis w markecie i opinie użytkowników, więc nie będę się tutaj nad nim rozwodził. Warto jednak przyjrzeć się Winampowi. Mamy możliwość sortowania muzyki jak zawsze po artystach, albumach, piosenkach i playlistach. Nie ma co prawda equizera, ale ma synchronizację z komputerowym Winampem i co najważniejsze jest bezpłatny. Podobny do niego jest doubleTwist z nieco ciekawszym interfacem i synchronizujący się z iTunesem, a w zasadzie DoubleTwistem for PC/MAC, który czerpie informacje o naszej bibliotece z iTunesa. Jest on jednak wolniejszy.

Grafika/rysowanie

device0Z aplikacji do rysowania król jest tylko jeden. Autodesk SketchBook. Program z mnóstwem pędzli i opcji, ale tylko w wersji płatnej wartej całe 2,87 zł. W darmowej wersji dostajemy jedynie 2 pędzle, ołówek, pióro, węgiel i spray. Oprócz tego wiaderko z farbą i gumkę oraz ustawienia koloru, grubości pędzla i opcję efektu lustrzanego. Program ponadto pozwala na pracę z warstwami, co znacznie ułatwia zabawę.

Nawigacja i mapy

No tutaj mam dwóch faworytów. Zacznę od… Google Maps. Jest, bowiem w sieci modyfikacjadevice3 tej znanej aplikacji rozwijana przez polskiego developera Brut.all’a. Wprowadza wiele udoskonaleń i nawigację dla wszystkich. Ta ma wady i zalety, ale zacznę może od tych drugich. Jest mała i lekka, bo to w sumie nic innego jak dodatek do zwykłych Google Maps. Ma zawsze aktualne mapy (przynajmniej w moim regionie), pozwala na zmianę mapy na satelitę. Największy atut tych map to punkty POI, których jest mnóstwo (można by rzec, że zawiera wszystkie). Zwykły adres możemy powiedzieć zamiast wpisywać, szybko się uruchamia i mamy łatwy dostęp do alternatywnych tras. Algorytm wytyczania tras jest bardzo dobry, ale nie mamy możliwości zmiany sposobu obliczania (możemy jedynie unikać autostrad i opłat). Jeśli stoimy na światłach i chcemy zobaczyć następne manewry wystarczy kliknąć na górną belkę (potem jeden przycisk i jesteśmy z powrotem). Działa język polski, ale… u nie u mnie(prawdopodobnie wina androida 2.1) i potrzebuje zewnętrznego syntezatora (np. SVOX, który działa świetnie). Teraz wady. Wymaga device8połączenia internetowego i nie ma cachowania map (tych nawigacyjnych, bo zwykłe ma), więc brak połączenia wywala nawigację. Jak już wspomniałem nie u wszystkich działa polski głos, a jak już działa to należy odznaczyć force locale en-US i nie widzimy wtedy symboli (skręć w lewo itp.). SVOX ponadto jest płatny, ale uważam, że warty swej ceny, bo głos Ewy jest naprawdę bardzo naturalny (jak syntezator Expressivo). Link do forum z aplikacją: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=630887

Drugą nawigacją jaką używam jest iGo. Bardzo intuicyjna, bez zbędnych funkcji, dokładna idevice6 ładna. Interface wyróżnia się z pośród wszystkich innych nawigacji. Jest bardzo przejrzysty i co ważne nie wymaga używania przycisków fizycznych, a nawet klawiatury systemowej (ma własną). Wytyczanie tras odbywa się szybko i dokładnie (mapy można wgrać dowolne, ja mam Navteqa), możemy wybrać własne metody wyliczania i zaznaczyć drogi, które program ma brać pod uwagę. Możemy przeprowadzić symulację, adres zapisać w ulubionych. Ma dosyć bogatą liczbę POI, do których mamy łatwy dostęp. Język polski, standardowy jak na nawigację, głośny i wyraźny. Do wyboru mamy dwa polskie głosy (męski i żeński). Jedynym mankamentem jest nie tak szybki start aplikacji (musi załadować mapy) i zdarza mu się, ale bardzo rzadko zgubić sygnał (długo go wtedy szuka).

Narzędzia

device9Dzisiaj z tej serii przedstawiam Multitasking Pro. Aplikacja ułatwia przechodzenie pomiędzy aplikacjami. Wystarczy kliknąć przycisk HOME, aby zobaczyć listę ostatnio uruchamianych aplikacji, działających i usług. Wszystko ładnie i przejrzyście. Aby przejść do launchera należy natomiast kliknąć albo wewnątrz aplikacji Multitasking Pro przycisk „Home”, albo kliknąć fizyczny HOME dwukrotnie. Aplikacja jest na tyle inteligentna, że jeśli mamy uruchomioną tylko jedną aplikację i klikniemy Home, przechodzimy od razu do naszego launchera, bez pośrednictwa Multitasking Pro. Działające aplikacje możemy wyłączyć bezpośrednio z tej aplikacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s