Świetne aplikacje na Androida

Odkąd tylko mam telefon z Androidem poszukuje coraz to lepszych i ładniejszych aplikacji na tą platformę. Poniżej przedstawiam spis z opisem tych aplikacji (niektóre niedostępne w polskim Android Markecie).

Multimedia

Cubed
AndroidZoom

Kontynuacja projektu RockOn i jeden z najlepszych odtwarzaczy muzyki. Przynajmniej pod względem estetycznym. Albumy prezentowane są w formie kostki, którą możemy obracać (Góra/dół – poprzedni/następny album, Prawo/lewo – wybór litery). Możemy również wyświetlić je w formie ściany lub zwykłej listy. Odtwarzacz posiada opcję kolejki odtwarzania. Tym czym na pewno przewyższa odtwarzacz HTC jest to, że po włączeniu jakiegoś utworu możemy dalej przewijać albumy w trybie wizualnym nie zmieniając piosenki (w HTC przesunięcie na kolejną okładkę powoduje zmianę utworu). Dodatkowo mamy do dyspozycji opcję wyszukiwania. Niestety sortować możemy jedynie po artystach i albumach. Na pulpicie możemy umieścić widget wyglądający jak ten domyślnego odtwarzacza z Android 2.1.

PicSay Pro
AndroidZoom
Oficjalna strona

Najlepszy edytor grafiki na Android. Photoshop.com for Mobile może się przy nim schować. Poza standardowym przycięciem i obróceniem możemy dodawać do zdjęć przeróżne efekty znane z Photoshopa takie jak rozmazanie, kontrast, ekspozycja, koloryzacja, history brush itd.. Wszystkie możemy dowolnie regulować. Jest możliwość użycia efektów z maską. Dodatkowo możemy wklejać elementy z innych zdjęć, które wycinamy bardzo prosto i dokładnie bezpośrednio w programie. Do tego dopisujemy dymek w formie gwiazdki, serduszka, chmurki, dymku itp. tekst. Możemy również dodać jakiś tytuł lub podpis. Do naszej dyspozycji oddano także pokaźną bazę clipartów (wymagane połączenie internetowe). Gotowe dzieło możemy wyeksportować przy użyciu aplikacji zainstalowanych w telefonie (Facebook, Gmail, Picassa, SMS itd.), zapisać na karcie pamięci lub od razu ustawić jako tapetę. Program niestety płatny, ale istnieje jego wersja darmowa.

Shazam
AndroidZoom
Oficjalna strona

Aplikację, którą znają chyba wszyscy. Program do rozpoznawania muzyki. Zasada działania jest bardzo prosta. Przystawiamy telefon do źródła dźwięku (choć wyłapuje nawet przy dość dużym hałasie, jeśli my słyszymy muzykę to Shazam też usłyszy). Po 10 sekundach pobierania próbki i wysłaniu jej przez neta otrzymujemy nazwę, album (i okładkę) oraz wykonawcę. Co więcej aplikacja pozwala na bezpośrednie przejście do Amazon.com i zakup piosenki lub zobaczenia teledysku na YouTubie. Aplikacja przechowuje ponadto nasze tagi, także nie musimy ich sami pamiętać lub zapisywać.

yxflash
AndroidZoom
Oficjalna strona

Chyba jedyny na razie dostępny odtwarzacz plików DivX na Androida. Program bez problemu otwiera każdy film oraz nakłada napisy. Ale… Po pierwsze plik video nie może mieć za dużej rozdzielczości (320×480 to max), oczywiście wszystko zależy od procesora, ale na moim Magicu czasami zdarzało mi się zaciąć przy większych filmach z dynamicznymi scenami. Co do napisów, nie czyta polskich znaków, więc trzeba ściągać pliki .srt bez polskich znaków. Ostatnio dodano interface w języku polskim. Aplikacja obsługuje akceleracja Cortex-A8. Aplikacja teoretycznie płatna. Można ją pobrać za darmo z Marketu, ale musimy wykupić licencję. Osobiście mam pełną wersję, ale nie widzę różnic pomiędzy darmową, a po zarejestrowaniu.

Zarządzanie plikami

Dropbox
AndroidZoom
Oficjalna strona

Ten dział rozpocznę od aplikacji Dropbox, gdyż po pierwsze jest najnowsza, a po drugie od dawna wyczekiwana. W końcu popularna „chmura” doczekała się klienta na platformę Android. Dropbox to platforma pozwalająca na przechowywanie kopii zapasowej plików w chmurze, ich synchronizację i dzielenie się nimi. Wielką zaletą jest praca na wielu platformach: Mac OS X, Windows, Linux, iPhone/iPad i teraz Android. W planach jest także wprowadzenie aplikacji na BlackBerry. Czego brakuje w aplikacji na Android? Opcji usuwania plików. Możemy je uploadować, przeglądać, ale nie możemy usuwać. Jednak posiada wszystkie inne funkcje, których brakowało w nieoficjalnych programach. Do pobrania od dzisiaj w Android Market.

Hoccer
AndroidZoom
Oficjalna strona

Programik do wysyłania plików. Aplikacja prosta i przydatna. Nawet bardzo. Obsługa jest bardzo intuicyjna. „Rzuć” telefonem jak dyskiem, aby wysłać plik. Podnieś rękę, aby „złapać” plik. Dla jasności plik wędruje przez neta, a to do kogo wysyłamy plik program wie po naszej lokalizacji GPS i naszego partnera. Wysyłać możemy niemal każdy rodzaj pliku, łącznie z kontaktami, zakładkiami, dzwonkami lub po tekstem. Hoccer dostępny jest również dla iPhone’ów więc teraz dużo prościej dzielić się plikami z ich posiadaczami.

Reszta później 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s